طعم شیرین وب (وب ، پورتال ، موبایل)
En
024-33745686
طعم شیرین وب
وب ، پورتال ، موبایل
اخبار آداک
اخبار فناوری
مقالات آموزشی
کتابخانه آداک
اخبار فناوری - گزارش خبری و تصویری مراسم اختتامیه الکامپ بیست و یکم
گزارش خبری و تصویری مراسم اختتامیه الکامپ بیست و یکم

 

 

 به گزارش ستادخبری الکامپ بیست و یک، در این مراسم رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، معاون علمی و فناوری رئیس جمهورَ معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات، معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران به سخنرانی پرداختند.

الکامپ سال آینده، بهترین نمایشگاه بین‌المللی ایران خواهد بود 

در ابتدای این مراسم ناصرعلی سعادت رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با اشاره به اینکه برای الکامپ سال آینده، حداقل 40 هزار متر مربع فضا می‌خواهیم
وعده داد: الکامپ سال آینده، بهترین نمایشگاه بین‌المللی ایران خواهد شد.

سعادت در مراسم اختتامیه نمایشگاه افزود: این نمایشگاه آغاز دوباره‌ای برای الکامپ است تا به جایگاه ملی و بین‌المللی واقعی خود برسد و در این راه با حمایت شرکت سهامی نمایشگاه‌ها، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به عنوان سازمانی مردم نهاد، برای نخستین بار دبیرخانه دایم نمایشگاه الکامپ را دایر کرده است.
وی ادامه داد: سال جاری 500 غرفه در 23 هزار متر مربع در نمایشگاه الکامپ برپا شد که از این تعداد 50 شرکت خارجی بودند. این موضوع را نیز باید تاکید کنم که تقاضا برای حضور در نمایشگاه بیش از 30 هزار متر مربع بود.
رییس سازمان نصر کشور گفت: در نمایشگاه امسال چندین هیات خارجی به بازدید از نمایشگاه پرداخته و برای حضور در نمایشگاه سال آینده اعلام آمادگی کرده‌اند. از سوی دیگر با توجه به حل مساله هسته‌ای و برجام، فضای مورد تقاضا برای شرکت‌های خارجی برای الکامپ 22 چند برابر خواهد بود.
سعادت با بیان این که امسال 80 شرکت نوپا به رایگان در نمایشگاه حضور یافتند وعده داد: سال آینده یک سالن کامل به این شرکت‌ها اختصاص خواهد یافت و امیدواریم پذیرای 500 کسب و کار نوین فناورانه در نمایشگاه باشیم.
وی با بیان این که در سه روز نخست نمایشگاه بیش از 100 هزار نفر از الکامپ بازدید کردند گفت: ما برای نمایشگاه سال آینده چند خواسته مشخص داریم. یکی این که نمایشگاه به جای آذرماه در مهر برپا شود چرا که فاوا از صنایع محوری کشور است و استقبال مردم از نمایشگاه بسیار زیاد است و همین امسال هم مردم در برف و آلودگی و ترافیک به نمایشگاه آمدند.
سعادت گفت: خواسته دیگر ما این است که حداقل 40 هزار متر مربع فضا به الکامپ اختصاص داده شود و همچنین ساعت بازدید از نمایشگاه تا ساعت 19 باشد.
وی با تشکر از دبیر شورای عالی فضای مجازی، وزیر و مدیران وزارت خانه و رییس شرکت سهامی نمایشگاه‌ها گفت: امسال کار بی‌نظیری در ستاد خبری انجام شد و بیش از 100 رسانه داخلی و 10 رسانه خارجی اخبار الکامپ را پوشش دادند.
سعادت در پایان قول داد الکامپ سال آینده، بهترین نمایشگاه بین‌المللی ایران باشد.

حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور از شرکت های حوزه فاوا

 معاون علمی و فناوری رییس جمهور در مراسم اختتامیه نمایشگاه الکامپ با تاکیدبراینکه شرکت‌های ICT از حمایت‌ها، در قالب شرکت‌های دانش بنیان استفاده کنند، اعلام کرد:شرکت های حوزه فاوا می توانند از پلتفرم شرکت‌های دانش بنیان برای دریافت حمایت‌های متنوع بهره گیرند.
به گزارش ستاد خبری الکامپ 21، سورنا ستاری گفت: فضای مجازی در چند سال گذشته به طور عجیب و غریبی در زندگی ما نقش آفرینی کرده و از بچه سه ساله تا انسان 80 ساله، بدون توجه به سطح تحصیلات و طبقه اجتماعی در این فضا حضور دارند و به همین دلیل فرصت عالی برای اشتغال‌زایی در این حوزه فراهم است.
وی گفت: ما یکی از بهترین نیروهای انسانی دنیا را داریم و در تولید مهندس پنجمین کشور دنیا هستیم، به طوری که به اندازی کشور امریکا، یعنی سالی 250 هزار مهندس از دانشگاه‌های ما فارغ‌التحصیل می‌شوند که بخش عمده‌ای از آنها می‌توانند در صنعت ICT مشغول به کار شوند.
ستاری گفت: از سوی دیگر فاوا هزینه‌های زندگی را بسیار پایین آورده و تجارت الکترونیکی در کشور ما بازاری هشت هزار میلیاردی دارد. تمامی این موارد سبب جذابیت فراوان حوزه ICT است.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور تاکید کرد: البته برخی نگرش‌ها و رفتارها را باید تغییر دهیم. برای مثال کمیته مشترکی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای داخلی سازی تجهیزات ارتباطی کشور تشکیل داده‌ایم و به دنبال استفاده از فناوری‌های داخلی در این بخش هستیم.
وی با بیان این که پلتفرم شرکت‌های دانش بنیان برای حمایت از شرکت‌هایی مانند فعالان حوزه ICT درست شده است گفت: به همه فعالان این صنعت توصیه می‌کنم از این پلتفرم استفاده کنند چرا که نهایت کمک‌هایی که دولت می‌تواند ارایه دهد در این بخش وجود دارد. برای مثال معافیت‌های گمرکی و مالیاتی و وجود صندوق حمایتی با 200 میلیون دلار بودجه از نمونه این کمک‌هاست.

 جسارت دولت، الکامپ 22 را پررونق تر خواهد کرد

معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات گفت: الکامپ 22 زمانی می‌تواند پررونق‌تر باشدکه دولت جسارت کافی را برای واگذاری سرویس‌ها به بخش خصوصی داشته باشد.
به گزارش ستاد خبری الکامپ 21 رضا باقری اصل، معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات، با اشاره به این موضوع که حوزه فاوری تکنولوژی به سمت همگرایی می‌رود، گفت: بخش سرویس‌ها نقش بیشتری می‌تواند در اقتصاد ملی دنیا داشته باشد. همچنین اگر نگاهی بر اعداد و ارقام این حوزه در پیش از انقلاب و پس از آن داشته باشیم، متوجه می‌شویم که رشد این حوزه بیش از بخش‌ها بوده است و درنهایت می‌توانیم فضای بالقوه را تبدیل به فرصت‌های اقتصادی کنیم.
وی افزود: سهم آی سی تی در اقتصاد ملی ناچیز بوده و چیزی حدود دو درصد است و تا پایان برنامه ششم توسعه این رقم باید به نوزده و نیم درصد افزایش یابد. بنابراین با وضعیت کنونی تحقق نوزده و نیم درصد امکانپذیر نخواهد بود مگراینکه شاهد تحولی دراین حوزه باشیم.
مدیر پروژه دولت الکترونیکی تصریح کرد: فرصت‌های اقتصاد نفتی روبه پایان است و دیگر پولی وجود نداردکه دولت بخواهد مداخله‌ای در کسب و کار روز افزون داشته باشد. همچنین دولت باید حکمرانی و تنظیم مقررات را برای کسب و کار بخش خصوصی فراهم کند.
وی بیان کرد: فرصت بی نظیری برای کسب و کار در انبوهی از سرویس‌ها وجود دارد که می‌توان توسط بخش خصوصی محقق شود. همچنین سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به عنوان یک سازمان مردم نهاد و بخش خصوصی می‌تواند جایگاه ویژه‌ای را در حوزه آی سی تی داشته باشد فرصت تحول را محقق کند.
معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات تصریح کرد: برجام به فرجام رسید اما قرار نیست که بخش خارجی سهمی از بازار ما را داشته باشد بلکه ما باید سهمی از بازار خارجی داشته باشیم. امیدوارم این فرصت بی نظیر محقق شود و اقتصاد هشت هزار میلیاردی به سمت بازارهای خارج از ایران رشد کند.
وی یادآور شد: هیات‌های خارجی ازکشورهای همسایه به الکامپ آمدند نباید از فرصت‌های اینچنینی دریغ کنیم و باید از فرصت‌های پیش روبهره‌مند شویم. 
باقری اصل گفت: سالن 18 که مربوط به کسب و کارهای نوپاست، نشاندهنده توانمندی و نوآوری‌های جوانان است. سازمان نظام صنفی رایانه‌ای هم باید در این زمینه پررنگ باشد و مورد حمایت ویژه دولت قرار بگیرد.
وی افزود: غرفه وزارت ارتباطات در سالن 41، دستورالعملی را در غرفه‌اش قرار داده که امیدواریم فرصتی فراهم شود تا بخش خصوصی برای ارائه سرویس‌ها حضوری پررنگ داشته باشد. 
مدیر پروژه دولت الکترونیکی تصریح کرد: دستگاه‌های دولتی از بی‌پولی مینالند اما برای تحقق فعالیت‌ها باید قوانین و مقررات را تسهیل کنند و ماهم اجرایی کنیم. اکثر سرویس‌ها با مشارکت بخش خصوصی محقق خواهد شد درحالی که هنوز دولت جسارت کافی را برای واگذاری سرویس‌ها به بخش خصوصی ندارد. اگر دولت این جسارت را یابد فضای 40 هزار متری برای الکامپ 22 کافی نخواهد بود و نام سالن دولت الکترونیکی باید به نام همکاری بخش خصوصی و دولتی تغییر نام دهد.

 مسیر توسعه شرکت‌های فاوا با دیگر صنایع متفاوت است

معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ایده در کسب و کارهای فناوری اطلاعات ظرف دو سال به محصول تبدیل شود.
به گزارش ستاد خبری الکامپ 21، امیر حسین دوایی در مراسم اختتامیه بیست و یکمین نمایشگاه الکامپ گفت: توسعه شرکت‌های IT مسیر متفاوتی نسبت به سایر صنایع دارد که اگر آن را درک نکنیم دچار اشتباه می‌شویم.
دوایی با ذکر مثالی ادامه داد: در سالن 18 الکامپ امسال که کسب و کارهای نوپا محصولات خود را عرضه کرده‌اند، متوجه شدم که اغلب این کسب و کارها از خدمات ضروری از جمله مشاوره بی‌بهره هستند. 
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به مدت زمان رسیدن به موفقیت در کسب و کارهای مختلف گفت: این که یک کسب و کار چقدر زمان نیاز دارد که از ایده به محصول موفق در بازار تبدیل شود، یکی از معیارهای تجاری است. این دوره در برخی حوزه‌ها 5 سال و در برخی حوزه‌ها تا 10 سال به طور می‌انجامد که به طور مشخص درباره شرکت‌های IT و به ویژه شرکت‌های فعال در حوزه اپلیکیشن دو سال است. 
وی با اشاره به دیگر نیازهای شرکت‌های IT در مسیر توسعه گفت: نیاز به تجدید و به روز شدن در این کسب و کارها بالاست. برای مثال شرکت‌های IT در سال یک بار به آپگرید اساسی و چندین بار به به‌روزرسانی جزیی نیاز دارند که این سرعت بالای نیاز به تغییر، هزینه‌های زیادی را به آنها تحمیل می‌کند و به مجموعه بزرگی از فعالیت‌ها نیاز دارد که شاید در ابتدای راه اندازی یک کسب و کار نوپا، به چشم نیامده باشد.

سازمان نصر کشور سال آینده الکامپ 22 را برگزار خواهد کرد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران گفت: به دلیل مدیریت خوب در نمایشگاه امسال این قول را می‌دهم که تا بنده رییس شرکت سهامی نمایشگاه‌ها هستم، الکامپ با مدیریت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برگزار خواهد شد.
به گزارش ستاد خبری الکامپ 21، حسین اسفهبدی در مراسم اختتامیه نمایشگاه گفت: در دولت هشتم که مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌ها بودم، برنامه‌ریزی کرده بودیم ظرف دو سال جیتکس را پشت سر بگذاریم. اما دولت تغییر کرد و این امر اتفاق نیفتاد.
وی افزود: در سال گذشته نمایشگاه به اتاق بازرگانی واگذار شد و آنها نسبتا موفق بودند اما موفقیت آنها به اندازه موفقیت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نبود.
وی با بیان این که شرکت نمایشگاه‌ها ارزیابی‌های ویژه‌ای را از هر نمایشگاه دارد گفت: براساس گزارشی که گرفتم، الکامپ امسال بسیار موفق بود. به ویژه بخش کسب و کارهای نوپا و حمایت از این شرکت‌ها بسیار ارزشمند بود. همچنین بخش رسانه‌ای نمایشگاه بسیار خوب عمل کرد و رسانه‌های داخلی و خارجی پوشش خوبی از نمایشگاه داشتند.
اسفهبدی با بیان این که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، سازمانی شخصی نیست و منافع حاصل از الکامپ به خود صنف باز می‌گردد گفت: با مدیریت خوبی که در نمایشگاه امسال دیدیم، نمایشگاه سال آینده نیز توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برگزار می‌شود و از دوستان خواهش می‌کنم تا زمانی که بنده مسوولیت نمایشگاه‌ها را برعهده دارم، همین گروه نمایشگاه را برگزار کنند.


 

 

لینک مرتبط: گزارش خبری و تصویری مراسم اختتامیه الکامپ بیست و یکم
منبع: وب سایت سازمان نظام صنف رایانه ای کشور
تاریخ انتشار: 1394/10/03 - 9:20

آداک را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق این وب سایت برای گروه نرم افزاری آداک محفوظ است.
برو بالا
آمار